İhaleli batak

İhaleli Batak, Batak kağıtlar üzerinden oynanan bir oyundur. Mobil cihazlar veya bilgisayarlar üzerinden kolayca oynanabilen oyuna ulaşmanız oldukça basittir. Yapmanız gereken gerekli olan site üzerine girip batak oyna ihaleli yapmanız olacaktır. Kullanmış olduğunuz teknolojik cihaz üzerine inen batak oyununun keyfini çıkarmanız mümkündür.

ihaleli batak

İhaleli Batak Oyna

İhaleli Batak Oyna, Batak Nasıl Oynanır? Herkesin keyifle oynadığı batak 52 kart üzerinden oynanmaktadır. Bu kartların içerisinde karo, maça, kupa ve sinek destekleri bulunur. Her desteden 13 tane kart bulunur. Batağın içerisinde ise 3 farklı çeşit bulunur. Bu çeşitler ise normal batak, ihaleli ve eşli olmak üzere karşınıza çıkmaktadır. Normal olarak oynanan batakta koz sabit alınır ve her zaman maçadır. Diğer çeşitlerin içerisinde ise ihaleyi alan taraf kozun ne olacağına karar verir. Bu çeşitleri ihaleli olduğunuz batak ihaleli üzerinden seçmeniz ve istediğiniz batak çeşidi üzerinden oyunu oynamanız mümkündür.

İhaleli Batak Oyunu

İhaleli Batak Oyunu, Normal batak üzerinden bakacak olursak 4 kişi ile oynanan oyunda her kişinin elindeki 13 kart bitince oyunun turu bitmiş sayılır. Tur sayıları ise 5. 7, 11. 21 olarak belirlenir. Oyuncular ellerindeki kağıtları teker teker yere indirdiklerinde en büyük kağıdı atan kişi yerdeki kağıtları toplar ve dönen eli kazanmış olur.

İhaleli Batak Oyunları

İhaleli Batak Oyunları, 52 kart üzerinden oynanan batak ihaleli oyunu uygulama içerisinde her oyuncuya otomatik bir şekilde kağıt dağıtılır. Kağıtların 2 sayısında başlayarak as olan sayıya kadar belirli büyüklükleri bulunur. Her el döndüğünde büyük olanın kazandığı turlarda elinizde bulunan kartları idareli bir şekilde kullanmanız gerekir. Karşı tarafın atacağı büyük taşın üstünde elinizde kart bulunmuyorsa, elinizde bulunan en küçük kağıdı oyuna sürersiniz. Böylelikle kaybettiğiniz belli olduğu bir elde stratejik olarak elinizde bulunan en küçük kağıttan kurtulmuş olursunuz. Oyunu takip etmeniz ve taşları en iyi şekilde kullanmanız gerekir.

ihaleli Batak oyunu içerisinde puanlama, oyunu oynama, koz seçme ve oyun bitişi olarak kurallar ayrılmaktadır. Oyunun bitirme puanına ulaşan herhangi bir oyuncu olması halinde oyun bitmiş olur. Tekli oynanan oyunlar içerisinde oyunu bir kişi, çiftli oyunlarda ise çift halinde kazanmış olursunuz. Oyuncular her turda ellerinde bulunan kartların 1 tanesini oyuna sürmek zorundadırlar. Bunlar gibi birçok kuralı oyunu oynarken öğrenmeniz oldukça önemlidir.


Son Eklenenler